0986682825, 0636204087 ...... ...vavdentalclinic@gmail.com

Карієс – це патологічний процес, який полягає у руйнуванні твердих тканин зуба. За відсутності належного лікування він призводить до утворення порожнини в тканинах зуба, внаслідок чого існує небезпека його втрати.

Види карієсу

Розрізняють декілька видів карієсу. Карієс на стадії плями (початковий карієс) зазвичай безсимптомний. Демінералізована ділянка зуба втрачає блиск, стає світлішою, шорсткою, іноді здається рихлою. 

Якщо процес набув гострого перебігу,  може виникнути чутливість на температурні подразники. На місці демінералізованої ділянки зуба з’являється поглиблення – каріозний дефект. Під час огляду виявляється невелика порожнина. Для лікування зуба із поверхневим карієсом необхідне висічення ушкоджених тканин, а відтак пломбування.

Карієс

Середній карієс характеризується захопленням поверхневого шару дентину. Осередок карієсу значно розширюється і поглиблюється, внаслідок чого відбувається руйнування дентину та з’являється біль. Щільність дентину набагато менша, ніж у емалі, тому його руйнування протікає швидше.

Глибокий карієс За відсутності лікування середнього карієсу процес загострюється ще більше. Пацієнт скаржиться на короткочасні болі від механічних, хімічних та температурних подразників. Під час огляду зуба виявляється глибока каріозна порожнина. Без своєчасного і належного лікування, карієс часто переходить у важчі форми захворювань зуба, такі як пульпіт і періодонтит, які призводять до втрати зуба. 

Пришийковий карієс – це особливий різновид карієсу. Він локалізується біля ясен, у ділянці шийки зубів. Найбільш небезпечними є середній і глибокий пришийковий карієс, адже часто руйнування тканин зуба досягає критичних масштабів.

У «VAV dental clinic» лікування та профілактика карієсу здійснюється за допомогою сучасного обладнання, завдяки якому перебіг вашого лікування буде максимально швидким та безболісним.

Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!